O studiu

Maitrí yoga studio vzniklo z potřeby předávat učení jógy, se záměrem vytvořit otevřený a přátelský prostor, kde se může věnovat józe úplně každý. 

Přátelskost - MAITRÍ - společně se soucitem, radostí a neutralitou, představují čtyři charakteristiky srdce, jejichž rozvíjení přispívá k emocionální stabilitě a ke zdraví v oblasti srdce

Mudrc Pataňdžali hovoří o srdci jako o sídle naší emocionální inteligence, zatímco o hlavě jako o sídle našeho intelektu. Jejich vyrovnanost, harmonie a spolupráce je klíčem k umění života (B. K. S. Iyengar: Astadala Yogamálá, Vol. 8).  

Ať už je pro vás jóga čímkoli (zklidněním mysli, cvičením na podložce, filosofickým systémem, stylem života nebo něčím úplně jiným), přijďte nás navštívit, rádi vás přivítáme.  

V Maitrí jako jediném místě v Českých Budějovicích můžete praktikovat IYENGAR JÓGU  ("Ajengar") pod vedením certifikované lektorky Iyengar jógy, a to bez ohledu na věk, fyzickou kondici, či pokročilost. Studio je vybaveno jógamatkami a dalšími jógovými pomůckami - pásky, bloky, deky, polštáře, židle.

Aktuality

Ke čtení

Lekce Iyengar jógy zpravidla začínají invokací (vzdáním pocty, poděkováním) Pataňdžalimu a též v Maitrí yoga studiu jste se mohli v úvodu některých lekcí s invokací setkat. Zpívání invokace samozřejmě není povinné, někteří se ke zpěvu přidávají nahlas, někteří pouze sedí v klidu a zpívají v duchu.

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar, 1918 - 2014 (B. K. S. Iyengar) byl jedním z prvních učitelů, který představil jógu západnímu světu. Jeho kniha Light on Yoga (v češtině Výklad jógy) je klasickou učebnicí pro studenty jógy obsahující detailní popis a fotografie více než 200 pozic (ásan) a 14 dechových cvičení (pránáyáma).